Prokurimet, fluks ne 2008-en

29/07/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Flet Anilda Sefgjini, zevendesdrejtore, Agjencia e Prokurimeve Publike  Funksionimi ne rruge elektronike duket se ka nxitur institucionet private, por edhe biznesin te marre pjese ne proceset e prokurimeve publike. Me nje fjalekalim dhe me emrin e perdoruesit çdo operator ka te drejte te hyje ne gare, sigurisht duke iu nenshtruar hapave proceduriale. Edhe per Agjencine e Prokurimeve Publike (APP), muaji gusht eshte nje muaj i “nxehte”. Ligji i prokurimeve njeh zhvillimin e ketyre procedurave ne 12 muajt e vitit. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of