Prokurimi publik – një mjet për praktikat korruptive në Bullgari

07/09/2020 11:43 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Dhënia dhe zbatimi i prokurimit publik në Bullgari duhet të garantojë interesin qytetar për shpenzimin e financave publike, por vitet e fundit, ai është kthyer në një mishërim të praktikave korruptive në vend. Mjeti më i përdorur është prokurimi publik në fushën e ndërtimeve, ku projektet janë në shkallë të gjerë dhe arrijnë në disa miliona euro. “Tenderët e prokurimit publik në Bullgari nuk fitohen, ato shpërndahen”, tha në një intervistë për programin Horizon të BNR, profesori Metodi Andreev […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of