Propozimet e Dhomes se Tregtise se Tiranes per draftin e amnistise

02/04/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Në fund të javës së kaluar, Dhoma e Industrisë dhe Tregtisë së Tiranës bëri të qarta propozimet për përmirësimin e draftit ligjor për amnistinë fiskale dhe legalizimin e aseteve. Në nenin 11 të këtij drafti, ata propozojnë që tarifat për rivlerësimin e pasurive të paluajtshme për sipërmarrjen të mos jenë më shumë se 3%. Tarifat për rivlerësimin e pajisjeve dhe makinerive të mos jetë më shumë se 5%. Ata këshillojnë të shtohet një pikë tjetër në këtë nen: Tarifa […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of