Pse grate e Italise te papunar

29/04/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Emma Wallis BBC News, Romë Te shumte jane ata qe pyesin se pse ne menyre te veçante ky vend ka nje prej normave me te ulta te punesimit te grave ne Bashkimin Europian. Pse kaq papunesi te grave ne nje prej vendeve me te zhvilluara te Europesr Italia ka pothuajse nivelet me te ulta te punesimit te femrave ne Bashkimin Europian- vetem 46% e grave italiane kane nje vend pune dhe shifra eshte edhe me e ulet ne […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of