Pse martesat e shtrenjta janë thjesht një ide e keqe

11/06/2018 8:13 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintÇiftet e martesave me buxhete të larta kanë më shumë gjasa të jenë të stresuar dhe fatkeqësisht të ndahen   “Martesa nuk është një sipërmarrje e lirë”. Sipas disa vlerësimeve të ndryshme, kostoja mesatare e një martese tipike britanike është llogaritur të shkojë nga 18,000 deri në 25,000 paund (nga 24,200 deri në 33,700 dollarë amerikanë), afërsisht tetë deri në njëmbëdhjetë muaj të ardhurash të një familjeje të shtresës së mesme. Sipas website Bridebook.co.uk, një agjenci online për planifikimin e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of