Pse nafta dhe benzina u shtrenjtuan për gati 20 centë krahasuar me vitin e kaluar?

25/06/2018 8:07 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintÇmimi i naftës dhe i benzinës në Kosovë vazhdon të jetë i lartë. Aktualisht një litër naftë kushton 1.16 centë, ndërsa një litër benzinë 1.17 centë. Vitin e kaluar, në këtë kohë, 1 litër naftë ka qenë 98 cent, ndërsa një litër benzinë 1 euro. Para rreth një muaji në Kosovë, çmimi ka qenë 3 deri në 5 centë më lirë. Në Ministrinë e Tregtisë dhe Industrisë kanë thënë për Gazetën Express se nuk mund të ndërhyjnë në tregun e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of