Pse norma e lindshmërisë në Gjermani po rritet, ndërsa në Itali jo

08/07/2019 1:16 PM 0 komente

Qeveria po krijon kushtet e nevojshme, duke e lehtësuar në maksimum procesin e kujdesit për fëmijët   Në vitin 1907, austriaku Emil Reich, parashikoi se Gjermania do të kishte një popullsi prej 150 milionë banorësh deri në vitin 1980, ndërsa në fillim të viteve 2000, ajo do të kishte shkuar në 200 milionë banorë, shkruan The Economist. Në ato vite, parashikimi nuk përbënte habi, duke marrë në konsideratë normën e lartë të lindshmërisë në vend dhe normën e ulët të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of