Pse nuk po rikthehet kreditimir!

20/03/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Sistemi bankar ishte një nga motorët kryesore të nxitjes së ekonomisë deri në vitin 2008. Kredia për ekonominë u rrit me ritme të shpejta, mbi 50% në vit, si për bizneset ashtu dhe për konsumatorët. Ishte fillimi i krizës globale në shtator të vitit 2008, që i frenoi bankat. Me të drejtë, ato, të gjendura përballë tërheqjes së depozitave dhe ngadalësimit të ekonomisë u stepën. Kriza çoi në një rritje të shpejtë të kredive me probleme, që kanë arritur […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of