Pse shumica e kompanive më të vjetra në botë ndodhen në Japoni

24/02/2020 11:40 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Ky shtet ka rreth 33 000 biznese, të cilat janë të paktën 100-vjeçare. Si ia kanë dalë shumë prej tyre të mbijetojnë dhe çfarë do të thotë një gjë e tillë për të ardhmen e Japonisë?   Japonia po ndryshon: një shoqëri që po plaket në mënyrë të shpejtë, një fluks rekord turistësh nga vende të ndryshme dhe ndërtimi i robotëve, më shumë se kurrë ndonjëherë më parë. Pikërisht në lidhje me pikën e fundit hyjnë në lojë të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of