“Punëmarrësit më problematikë për respektim kontrate janë bar-restorantet”

15/07/2019 2:39 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet Arben Seferaj, kreu i Inspektoratit Shtetëror të Punës dhe Shërbimeve Shoqërore   Si ka qenë aktiviteti i Inspektoratit në vitin e fundit? Inspektorati i Punës, gjatë këtij viti, në aktivitetin e tij, është fokusuar në rritjen e cilësisë së inspektimit të punës. Përtej të gjithë shifrave, ajo që vlen të theksohet, lidhet drejtpërsëdrejti me përmirësimin e situatës së punësimit, në një punë të denjë për çdo punëmarrës në Republikën e Shqipërisë. Duke pasur detyrë, kontrollin e legjislacionit që rregullon […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of