Punesim permes trashegimise

22/01/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintInterviste me z. Stephan Doempke: Turizmi kulturor dhe restaurimi i banesave, e ardhmja ekonomike e Gjirokastres Dy sektorët që ndikojnë në zhvillimin ekonomik të qytetit të Gjirokastrës Që kur Gjirokastra është vënë nën mbrojtjen e UNESCO, vëmendja ndaj qytetit të gurtë dhe trashëgimisë që ai mbart është rritur. Numri i turistëve është pesëfishuar dhe janë shtuar përpjekjet për të ndërgjegjësuar banorët dhe institucionet publike se  karakteristikat e qytetit duhet të ruhen (çatitë tradicionale nuk duhet të zëvendësohen me çati të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of