Punimet në autostradë, ARRSH: Po kufizohemi nga shiu, ja si po vijon qarkullimi

26/06/2018 1:42 PM 0 komente

Në autostradën Tiranë-Durrës kanë vijuar punimet sipas njoftimit të bërë nga Autoriteti Rrugor Shqiptar por duket se afati i parashikuar për sot nuk do të mund të respektohet pasi shiu ka shkaktuar kufizimet e veta. Në një njoftim për shtyp ARRSH bëri me dije sesi do të vijohet gjatë ditës së sotme lidhur me qarkullimin.

“Autoriteti Rrugor Shqiptar  njofton  opinionin publik që grafiku i punimeve për fazën e pestë të rehabilitimit të segmentit rrugor “Durrës – Tiranë” nuk mund të arrihet sipas parashikimit dhe njoftimit të dhënë për shkak të reshjeve të shiut.

Aktualisht, Ura e Dajlanit – Shkozet vazhdon të jetë e bllokuar dhe do të përfundoje brenda ditës së sotme.

Segmenti rrugor Mbikalimi i Shkozetit – Sukth, (drejtimi Durrës – Tiranë) aktualisht është i hapur për përdoruesit e rrugës.

Në orët e mëvonshme do të bëhet një njoftim të dytë për vazhdimin e punimeve në ditën e nesërme e më tej” thuhet në njoftim.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of