Punonjesit me pushtet

22/09/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Veshja e punonjësve me pushtet1 nënkupton që një organizatë është më produktive kur të gjithë punonjësit e saj janë të autorizuar për të bërë dhe për të marrë vendime, kur autoriteti transferohet në të gjitha nivelet e organizatës. është ide dashamirëse që duket se tregon se çfarë dinë të gjithë njerëzit e ndjeshëm dhe liberal dhe se si duhet të jetë një situatë apo rrethanë e caktuar. Ideja ishte tepër e lidhur me Rosabeth Moss Kanter, një profesore e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of