Qershia, mbizoteron prodhimi turk

31/01/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNe tregun boteror, prodhimi vjetor i qershive shkon rreth 1.8 milione tone. Amerikanet, prodhues dhe konsumatore te medhenj Një prej pamjeve më të mira gjatë stinës së verës në Turqi, është ajo e grumbujve të mëdhenj, të lëngshëm të qershive në tregjet e frutave të freskëta të këtij vendi. Shija e tyre nuk është ajo e cilësisë maksimale, pasi qershitë më të mira eksportohen jashtë Turqisë. Turqia filloi eksportet për herë të parë, në vitin 1990, por në mes të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of