Qetesi ne sistemin bankar

30/08/2009 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Mbt: Konsolidohen bankat komerciale në Kosovë Në gjysmën e këtij viti, bankat komerciale nuk tregojnë shenja krize, ndonëse tani kanë politikë më konservative kredituese. Përjashtim bëjnë bankat e reja, TEB dhe BKT. Në total, depozitat u rritën 5.8 për qind, ndërsa kreditë 6.9 për qind. “Raiffeisen Bank” nuk ka më humbje Pasi “Raiffeisen Bank” (RBKO) në Prishtinë tejkaloi një problem që kishte në tre muajt e parë të vitit, i cili i krijoi humbje, fundi i qershorit dëshmoi për […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of