“Qeveria duhet të krijojë lehtësi për bizneset me makina elektrike”

05/11/2018 12:32 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet Endrit Masha, administrator i Green Solution   Si ka qenë aktiviteti i kompanisë suaj që në nisje të saj? GreenTaxi ka filluar aktivitetin e saj me një flotë prej 10 makinash 100% elektrike dhe tashmë operon me 16 makina. Të gjitha makinat punojnë me elektricitet, çka ul shpenzimet mujore për shërbime rutinë, në krahasim me makinat me lëndë djegëse. GreenTaxi operon në Tiranë dhe qytetet pranë si Durrës, Kavajë, Elbasan, Krujë etj. Fokusi kryesor: Për një qytet më të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of