Qeveria e Kosovës shlyen borxhin 53 milionë euro ndaj “Bechtel & Enka”

08/07/2019 12:19 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintDetyrimet e Kosovës ndaj kompanisë turko-amerikane “Bechtel & Enka”, kanë marrë fund. Gjoba 53 milionë euro, që kjo kompani i kishte vënë shtetit për zvarritje punimesh dhe vonesa në pagesa, është paguar. Autostrada “Arbën Xhaferi” është hapur për qarkullim më 29 maj të këtij viti dhe i ka kushtuar buxhetit mbi 700 milionë euro. Qeveria e Kosovës nuk i ka më borxh kompanisë që ndërtoi autostradën që lidh Prishtinën me Shkupin. Gjoba që “Bechtel & Enka” i kishte vënë shtetit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of