Qeveria i hap rrugë procedurës / Kontrolli fizik i makinave do të kalojë te privati

04/06/2018 8:09 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintQeveria ka vendosur të kalojë shërbimin për kontrollin fizik të mjeteve te privati, një shërbim që aktualisht e kryen Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimit të Transportit Rrugor përmes drejtorive rajonale. Në ndryshimet që i janë bërë Udhëzimit “Për dokumentet e qarkullimit dhe të regjistrimit të mjeteve rrugore me motor dhe rimorkiove të tyre” nga ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri, jepen edhe detajet për mënyrën sesi pritet të vijojë procesi. Burime nga ministria thanë për “Monitor” se kalimi te […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of