Qeveria mbyll dyert. Ligji i sponsorizimeve nuk ndryshon

14/12/2020 8:34 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMinistria e Financave refuzon ta klasifikojë futbollin në të njëjtin rend me sektorë si turizmi apo bujqësia dhe të njohë shkallë të diferencuar të TVSH-së në 6%. Në muajin prill të këtij viti, qeveria vendosi përjashtimin e pagave të sportistëve nga tatimet për dy vjet, në periudhën 2021-2022. Kjo lëvizje u bë me qëllim krijimin e një hapësire të përkohshme për të formalizuar pagat e sportistëve dhe kryesisht të futbollistëve të Superligës, ku edhe pagat janë më të larta. Por, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of