Qeveria nuk po mban premtimet / Ahmetaj bën oponencën e buxhetit 2020

18/11/2019 11:24 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIsh-ministri i Financave, Arben Ahmetaj, aktualisht kryetar i Komisionit të Ekonomisë, hodhi dyshime dhe lëshoi kritika mbi disa tregues të projektbuxhetit 2020, kryesisht në planifikimin e të ardhurave dhe projeksionet e rritjes ekonomike mbi të cilat janë hartuar treguesit buxhetorë të vitit që vjen dhe shpenzimet publike. Ministrja e Financave, Anila Denaj, prezantoi projektbuxhetin 2020 në Komisionin Parlamentar të Ekonomisë me të ardhura që shkojnë në 502 miliardë lekë dhe deficit buxhetor 1.6 % e PBB. Ministria e Financave ka […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of