Qipro / Mbetet mbrapa sa i takon rimëkëmbjes ekonomike për frymë

11/11/2019 12:37 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSipas një studimi të botuar së fundmi nga Eurostat, PBB-ja për frymë e Qipros referuar Standardeve të Fuqisë Blerëse, vazhdon të mbetet poshtë niveleve të arritura në vitin 2008. Sidoqoftë, pas nivelit të ulët të 2014, ajo ka shënuar një rikuperim të ngadaltë dhe të qëndrueshëm, edhe pse me një ritëm shumë më të ngadaltë në krahasim me vendet e tjera të Bashkimit Europian, citohej më tej në këtë studim. Ai zbuloi se pas arritjes së pikut ekonomik në vitin […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of