QKB: Biznesi të depozitojë bashkë me bilancin, edhe listën e aksionerëve nëse ka ndryshime

15/06/2020 9:05 AM 0 komente

Teksa po afron data për dorëzimin e bilancit, Qendra Kombëtare e Biznesit ka rikujtuar bizneset që ta shoqërojnë edhe me listën e aksionerëve. Kjo vlen për të gjithë shoqëritë aksionere që kanë ndryshim në këtë aspekt dhe deklarimi duhet të bëhet pasi është kërkesë e ligjit “Për regjistrimin e biznesit” që u miratua vitin e shkuar. “Mbështetur në nenin 43, pika 4, të ligjit 9723 ‘Për Regjistrimin e Biznesit’ i ndryshuar, shoqëritë aksionere së bashku me bilancin vjetor kontabël dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of