Qytetet e medha me te shtrenjta ne Bote[1]

26/08/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Publikohet raporti i Kostos se Jeteses nga Mercer Consulting   Sondazhi i Mercer perfshin 143 vende nga te gjashte kontinentet dhe mat koston krahasuese te mbi 200 artikujve ne secilin vend, perfshi strehim, transport ushqime, veshje, artikuj shtepiak dhe argetim. Ky sondazh eshte sondazhi i kostos me te plote te jeteses ne Bote dhe perdoret per te ndihmuar kompanite shumekombeshe dhe qeverite e vendeve te ndryshme te percaktojne pagesen e kompensimit per punonjesit e tyre jashte vendit. Yvonne Traber, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of