Qyteti dhe Brexit

08/07/2019 1:25 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Sundimi i Londrës, si kryeqyteti i financave të botës, po vihet në rrezik. Qendra të tjera financiare në Europë, rivale me të, po përpiqen t’i rrëmbejnë asaj kurorën   Londra, një prej qendrave financiare më të rëndësishme të botës, krenohet me qiellgërvishtësit e saj të vjetër dhe me ata të rinj që janë në ndërtim e sipër, shkruan The Economist. Kjo vërtetohet më së miri nga Shard, një prej ndërtesave më të larta jo vetëm në Londër, por edhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of