Qyteti i enderrave tuaja

30/06/2009 12:00 AM 0 komente

“Mund të jetonit këtur” dhe “a do të jetonit këtur” janë dy pyetjet më të zakonshme që kolegët i drejtojnë njëri-tjetrit në fund të një udhëtimi biznesi, shkruan eksperti i udhëtimeve, Tyler Brûlé*. Përgjigjet rrallëherë vijnë në formën e mbledhjes së supeve pasuar nga një “Nuk e di”, apo ndonjë koment thënë me gjysmë zemre si “Them se po”. Realisht, përgjigjet vijnë në deklarata të vrullshme që sugjerojnë se mendime të kësaj teme janë marrë tashmë në konsideratë. Ja disa […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of