Qyteti Kluzh në Rumani përmirëson sektorin e IT-së

22/05/2017 12:04 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSektori i IT-së do të transformojë ekonominë në rajonin e Kluzhit, duke “rritur efikasitetin e bizneseve dhe jetën sociale”, por politikat publike të paqëndrueshme dhe mungesa e strategjive qeveritare afatgjata në e-qeverisje do të thotë se inovacionet lokale të IT-së mund të mos arrijnë t’i plotësojnë kërkesat e qytetarëve dhe kompanive në Rumani, shprehet Stelian Brad, president i grupit të IT-së së Kluzhit, “Cluj Innovation Days”. Deri më sot, investimet publike në e-qeverisje nuk janë bazuar në një strategji të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of