Rafineri të tejmbushura

27/03/2017 1:08 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPse mbingopja me naftë po ndikon në mënyrë të drejtpërdrejtë në çmimet e saj. Masat e ndërmarra nga OPEC për të shkurtuar prodhimin nuk kanë pasur ende efektet e shumëpritura Kjo situatë të sjell ndër mend filmin “Basti i Madh”, një film mbi spekulimet financiare. Helikopterë të vegjël fluturojnë shumë pranë rafinerive të naftës në Amerikë, dhe duke përdorur rrezet infra fotografojnë nëse niveli i naftës së papërpunuar është rritur apo është ulur në mbi 2,100 rafineri, në mënyrë të tillë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of