Raiffeisen Bank, në krye të Transformimit Dixhital

03/05/2021 9:18 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIntervistë me Christian Canacaris, Drejtor i Përgjithshëm i Raiffeisen Bank Shqipëri    Christian Canacaris, Drejtor i Përgjithshëm i Raiffeisen Bank Shqipëri, thotë se modeli i bankës së së ardhmes po merr formë edhe në Shqipëri. Sipas tij, në periudhën afatmesme, transformimet teknologjike do të ndryshojnë proceset e brendshme të bankave. Transformimi dixhital do ta zhvendosë punën drejt kanaleve të reja bankare dhe automatizimi i rritur do të ulë kostot e operimit. Sipas tij, të dhënat përfaqësojnë një mundësi të madhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of