rAirbusr i rikthehet bilancit pozitiv

13/03/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Gjiganti europian i hapësirës dhe i mbrojtjes EADS ka raportuar fitim në 2010-n pas ngritjes nga kriza globale. Fitimi neto i grupit, që ka nën pronësi “Airbus”, arrin në rreth 553 milionë euro, ku në vitin 2009, humbja e kompanisë ishte 763 milionë euro. Të ardhurat e grupit u rritën me 7% në një nivel të ri prej 45.8 miliardë eurosh, ku të ardhurat nga dega e ushtrisë u rritën me 20%. Veçmas, “Cathay Pacific” njoftoi një marrëveshje multi-miliarda […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of