Rajon / Banka Botërore paralajmëron për një perspektivë ekonomike ‘të pasigurt’

28/06/2021 1:15 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBanka Botërore thotë se Europa dhe Azia Qendrore vazhdojnë të kenë vështirësi në frenimin e pandemisë së koronavirusit, e cila po mjegullon perspektivën ekonomike për rajonin. Banka tha në raportin e tij më të fundit të Prospekteve Ekonomike Globale, të publikuar më 8 qershor, se rritja ekonomike për 23 vendet në rajon parashikohet të arrijë në 3.9% në vitin 2021, me rritjen e kërkesës së jashtme dhe çmimeve të mallrave industriale që do të kompensojnë ndikimin negativ të rritjeve më […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of