Rajon / Bashkimi ndërmjet Serbisë dhe Hungarisë në fushën e energjisë pritet të finalizohet në fund të 2019-s

02/09/2019 8:25 AM 0 komente

Serbia dhe Hungaria pritet të bashkojnë bizneset në fushën e energjisë deri në fund të këtij viti, duke krijuar një lojtar të fortë rajonal, tha në një deklaratë për shtyp, ministri serb i Energjisë, Aleksandar Antic. Bashkimi do të sigurojë aksesin në një pikë të vetme për tregjet e energjisë të vendeve të Europës Qendrore dhe Juglindore, duke rritur likuiditetin e tregut, por edhe përfitimet dhe efikasitetin e këtyre dy operatorëve, tha ministri Antic pas një takimi me ministrin hungarez […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of