Rajon / BE miraton përgatitjen e studimit të fizibilitetit për tubacionin e gazit Bosnjë – Kroaci

05/08/2019 8:26 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintDrejtoria e Përgjithshme e Komisionit Europian për Negociatat e Fqinjësisë dhe Zgjerimit ka miratuar vendimin për përgatitjen e një studimi fizibiliteti mbi projektin jugor të Tubacionit të Gazit Bosnjë-Kroaci, deklaroi furnizuesi boshnjak i gazit BH-Gas. Projekti do të ndihmojë Bosnjën të diversifikojë burimet e furnizimit me gaz dhe të shpëtojë nga varësia e saj aktuale ndaj gazit rus, të cilin ajo e merr nëpërmjet Serbisë dhe Hungarisë, tha BH-Gas në një deklaratë për shtyp, duke shtuar se shpreson se ndërtimi […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of