Rajon / Boyko Borissov: Nga Korridori i 8-të i Transportit do të përfitojë një rajon i tërë

09/12/2019 10:32 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNdërtimi i Korridorit 8 të Transportit do të sjellë përfitime për të gjithë rajonin, përfshirë Kroacinë, tha Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov, në takimin me homologun kroat Andrej Plenkoviç të zhvilluar në Zagreb, njoftoi zyra e shtypit e qeverisë. “Integrimi europian i Ballkanit Perëndimor do të vazhdojë të jetë një nga prioritetet kryesore të politikës së jashtme të Bullgarisë, pasi është i rëndësishëm në arritjen e stabilitetit, paqes dhe prosperitetit në rajon. Ne e vlerësojmë angazhimin e bërë nga Presidenca […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of