Rajon / Gjatë 2018, çdo ditë, mesatarisht rreth 74 bullgarë emigruan në Gjermani

05/08/2019 8:25 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintGjatë 2018, çdo ditë, mesatarisht rreth 74 bullgarë, 79 kroatë dhe 180 rumunë emigruan në Gjermani. Sipas të dhënave të zyrës statistikore dhe të dhënave të publikuara në Reuters, ky ishte një ndër faktorët kryesorë që ndikoi në rritjen e popullsisë së Gjermanisë në mbi 83 milionë banorë vitin e kaluar. Emigrimi neto arriti në 400,000 emigrantë në 2018. Kjo shifër është pak më e ulët se ajo e 2017 (416,000 emigrantë). Shumica e emigrantëve të rinj, rreth 202,000 janë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of