Rajon / Grupi i BEI-së do të kontribuojë 1.7 miliardë euro

18/05/2020 11:39 AM 0 komente

Grupi i Bankës Europiane të Investimeve (BEI), do të sigurojë 1.7 miliardë euro për të mbështetur rimëkëmbjen sociale dhe ekonomike të Ballkanit Perëndimor nga pandemia e COVID-19. Kjo është pjesë e paketës së ndihmës financiare prej 3.3 miliardë eurosh për rajonin, njoftuar më 29 prill nga Komisioni Europian dhe mbështet përpjekjet e Team Europe për të ndihmuar Ballkanin Perëndimor. Sektorët e kujdesit shëndetësor kombëtar dhe Ndërmarrjet e Vogla dhe të Mesme në rajon, do të jenë përfituesit e menjëhershëm të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of