Rajon / Investimet e Kinës në BE: statusi, përfitimet dhe rreziqet

02/03/2020 10:41 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintStatistikat 120-vjeçare (tregtia ndaj PBB-së) dëshmojnë se vendet e Europës kanë qenë dhe do të mbeten shumë më të hapura ndaj tregtisë në krahasim me Kinën apo edhe me Rusinë, dhe kjo është akoma edhe më e vërtetë sa u takon ekonomive të vogla, shkruan Krassen Stanchev për “See News”. Sipas treguesve të zhvillimit të Bankës Botërore, tregtia e botës (si% e PBB-së) ishte 58.04% në 2015, 124.1% në Bullgari dhe 37% në Kinë. Për sa i përket vlerës së […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of