Rajon/ Monedhat e EQL-së pritet të bien në 2020, teksa rritje ngadalësohet

20/01/2020 4:36 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSipas një sondazhi të fundit të kryer nga Reuters, vrulli i korunës çeke do të ndalet në muajin e ardhshëm të këtij viti, i ndjekur nga pas edhe nga forinta hungareze e cila pritet të bjerë në nivelet e saj më të ulëta gjatë këtij viti. Sipas analistëve, ngadalësimi i ekonomive globale do të ndikojë shumë edhe në monedhat europiane qendrore. Faktorët globalë, siç janë shqetësimet e tregut dhe pasiguria në lidhje me daljen e Britanisë së Madhe nga Bashkimi […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of