Rajon / Polonia do të investojnë në burimet e ripërtëritshme të energjisë

08/07/2019 12:33 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Ministrja polake e Sipërmarrjes dhe Teknologjisë, Jadwiga Emilewicz, tha se grupet polake të energjisë mund të investojnë në burimet e ripërtëritshme të energjisë në vendet e rajonit të Ballkanit, të cilat synojnë anëtarësimin në BE. Polonia mbështet ofertat e BE-së për vendet e Ballkanit Perëndimor, përfshirë Serbinë, që është edhe partneri më i madh tregtar i Varshavës në rajon, për Maqedoninë e Veriut dhe Bosnjë – Hercegovinën. Gjatë këtij muaji, ajo do të organizojë edhe një samit të investimeve […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of