Rajon / Studimi tregon se ndërtimi i gazsjellësit Eastring është i mundshëm

08/10/2018 11:33 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNdërlidhësi i gazsjellësit Eastring pritet të rrisë sigurinë e energjisë në rajonin e Europës Juglindore, duke e bërë edhe më të drejtë konkurrencën në tregun e gazit. Kjo mund të përkthehet në çmime më të favorshme për konsumatorët fundorë, tha zëvendëspresidenti i Komisionit Europian për Bashkimin Energjetik, Marosh Šefcovič, në Bratislavë, gjatë prezantimit të studimit të fizibilitetit të gazsjellësit Eastring, duke ofruar mundësinë e transmetimit direket nëpërmjet një rruge midis qendrave në Perëndim të BE-së dhe rajonit të Ballkanit / […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of