Rajon/ TANAP pritet të përfundojë para afatit

16/10/2017 10:48 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMinistri i Energjetikës dhe Burimeve Natyrore i Turqisë, Berat Allbajrak (Berat Albayrak) tha se puna e shtrimit të tubacionit nën det në Ngushticën e Çanakalasë është një nga etapat kritike të projektit për ndërtimin e Gazsjellësit Trans-Anadolli (TANAP). Ministri Allbajrak e cilësoi TANAP-in si një projekt shumë të rëndësishëm për sigurimin e ofertës energjetike botërore për Turqinë dhe Evropën. Allbajrak inspektoi punimet në anijen që shtron tubat nën det në Ngushticën e Çanakalasë dhe mori informacione nga zyrtarët mbi mbarëvajtjen […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of