Rajon / VOSS Automobile planifikon ndërtimin e një fabrike të re në Europën Lindore

02/09/2019 8:28 AM 0 komente

Ministria bullgare e Ekonomisë tha se u takua me përfaqësuesit gjermanë të kompanisë së prodhimit të pjesëve të makinave, VOSS Automotive, për të diskutuar planet e kompanisë për të ngritur një strukturë të re prodhimi në Europën Lindore dhe mundësitë për ndërtimin e një fabrike në Bullgari, raporton SeeNewS. Në maj të këtij viti, VOSS Automotive, hapi fabrikën e saj të parë në Bullgari, e cila tashmë është certifikuar nga Grupi Volkswagen i Gjermanisë, tha në një deklaratë për shtyp […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of