Rajon:Fabrika e pare e biokarburanteve

30/10/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Bosnjë Pas negociatave disa mujore, konsorciumi amerikan E&I Group bëri të ditur në fillim të këtij muaji se do të ndërtojë fabrikën dhe rafinerinë e parë të bioetanolit në Bosnje-Hercegovinë, në portin verior lumor të Brckos. Fabrika pritet të fillojë prodhimin brenda katër vitesh. “Kjo nismë biznesi ka hyrë në një fazë serioze. Investitorët kanë paraqitur projektin e tyre dhe tani i takon qeverisjes së rajonit të Brckos të marrë një vendim zyrtar dhe më pas të vazhdojë me […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of