Rajoni, ne presion per rritjen e TVSH-se

30/08/2009 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Ndikimet e krizës ekonomike në buxhetin e shtetit dhe heqja e doganave si rrjedhojë e liberalizimit të tregtisë po i detyrojnë disa vende të rajonit të shikojnë mundësinë e rritjes së Tatimit mbi Vlerën e Shtuar FMN-ja i bën thirrje Serbisë të rrisë TVSH-në Përfaqësuesit e Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) besojnë se rritja e TVSH-së është e vetmja masë e përshtatshme që mund të marrë qeveria e Serbisë në mënyrë që të adresojë deficitin e saj të buxhetit, raporton […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of