Rama apel qytetarëve: Kufizoni lëvizjet që të shmangim mbylljen

21/11/2020 7:01 PM 0 komente

Gjatë një adresimi ditën e sotme për situatën e krijuar nga koronavirusi në vend, kryeministri Rama u bëri thirrje qytetarëve të kufizojnë lëvizjet, në mënyrë që të shmanget një tjetër mbyllje.

“Ne do e fitojmë këtë luftë. Me mund të vazhdueshëm, pa u lodhur. Ju lutem të gjithëve, kufizoni çdo lëvizje që është e mundur, kontribuoni që të shmangim një mbyllje tjetër, me çdo mënyrë.  Do e kalojmë edhe këtë dimër të vështirë, dhe bashkë me të do e kalojë Shqipëria pjesën më të madh të të keqes që na zuri”, tha Rama.

Ai shtoi se me dimrin do të kalojë edhe pjesa më e vështirë e pandemisë.

Dita e djeshme dhe e sotme ka shënuar një rekord sa i përket viktimave të shënuara nga pandemia, me përkatësisht 15 dhe 13 humbje jete.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of