Rama: Brenda majit vendi do të jetë i hapur tërësisht

21/05/2020 1:49 PM 0 komente

Brenda muajit maj Shqipëria do të jetë e hapur terësisht, ndërsa vendi do të përgatitet për sezonin e ri turistik.

“Brenda majit Shqipëria do të jetë e hapur tërësisht. Kufijtë e Shqipërisë do të jenë hapur dhe ne do të përgatitemi për sezonin turistik.

Do të hapemi por jo si tek teatri ku papritur u turr si sheshi tek përsheshi”, deklaroi kryeministri Rama në fjalën e tij në Kuvend.

Më herët, ministri i turizmit, Blendi Klosi tha në një takim me operatorët turistikë  se do të angazhohej personalisht për realizimin e kërkesave dhe do lobojë që rihapja të bëhet e mundur duke filluar nga data 1 qershor, sigurisht duke respektuar protokollet e masave anti covid.

 

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of