Rama: Do heqim kufirin me Kosovën

12/10/2020 8:50 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në mbledhjen e dy qeverive që u zhvillua së fundmi në Tiranë, ka thënë se ambicia e dy shteteve do të jetë heqja e kufirit mes Kosovës dhe Shqipërisë. “Nëse i referohemi mbledhjes në Pejë të gjitha dokumentet janë në proces zbatimi ose ato kanë përfunduar. Kontrolli në Morinë funksionon në parimin një pikëkalimi një kontroll. Ambicia jonë është heqja e kufirit në funksion të zbatimit të katër lirive të BE-së në rajonin tonë duke […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of