Raporti: 69% e të rikthyerve nga emigracioni janë të papunë

27/07/2020 9:01 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMbi 70% e të rikthyerve pohojnë se punësimi, strehimi dhe informacioni për shërbimet janë 3 nevojat kryesore për të cilat ata kanë nevojë e që ndikojnë drejtpërdrejt në mirëqenien e familjeve të rikthyera nga emigracioni në Shqipëri. Kjo është një ndër gjetjet kryesore të studimit të fundit, i realizuar nga World Vision Albania në bashkëpunim me ACER (Qendra Shqiptare për Kërkime Ekonomike) për shërbimet dhe asistencën e ofruar ndaj të rikthyerve nga emigracioni në nivel lokal, si dhe sfidat kryesore […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of