Raporti i DASH: Shqipëria, vend i vështirë për të bërë biznes, problem korrupsioni, prokurimet, PPP-të

14/09/2020 12:01 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintRaporti i Departamentit Amerikan të Shtetit (DASH) për klimën e investimeve për vitin 2020 sërish e citon Shqipërinë si një nga vendet e vështira për të bërë biznes. “Pavarësisht nga një kornizë e shëndoshë ligjore dhe përparimit në reformën elektronike, investitorët e huaj e perceptojnë Shqipërinë si një vend të vështirë për të bërë biznes. Ata përmendin korrupsionin, veçanërisht në gjyqësor, mungesën e transparencës në prokurimin publik dhe zbatimin e dobët të kontratave, si problemet e vazhdueshme në Shqipëri. Raportimet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of