Raporti i KE-së për ekonominë/ Ecuri pozitive

09/06/2014 11:11 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintRaporti i fundit i Komisionit Europian, i cili rekomandoi që Shqipërisë t’i jepet statusi kandidat, në pjesëne tij për ekonominë, vlerëson pozitivisht zhvillimet ekonomike në vend. Sipas raportit, qeveria vazhdon të këmbëngulë për reformat ekonomike dhe përmirësimin e qeverisjes ekonomike, në mënyrë që të ‘rigjallërojë’ rritjen dhe të rrisë aftësinë konkurruese. Raporti vlerëson krijimin e Këshillit Kombëtar Ekonomik kryesuar nga Kryeministri me pjesëmarrjen e komunitetit të biznesit, i cili u ngrit me qëllim që të ofrojë bashkëpunim dhe koherencë në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of