Raporti i Konkurrueshmërisë Globale

02/10/2017 10:02 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintTaksat dhe korrupsioni, pengesat kryesore për të bërë biznes në Shqipëri Forumi Ekonomik Global ka publikuar Raportin e Konkurrueshmërisë Globale 2017-2018, ku Shqipëria është renditur në vendin e 75 nga 137 shtete, me një përmirësim prej 5 vendesh në raport me vitin e kaluar dhe duke pasur pozicionimin më të mirë në rajon. Nga analiza e detajuar e raportit konstatohet se faktori më problematik për të bërë biznes, i cilësuar si i tillë nga drejtuesit e sipërmarrjeve shqiptare, janë taksat, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of